Mustafa Kemal Mah. 2129 Sk No:6/1 Çankaya/Ankara
+90 312 219 54 77
info@drkenansener.com

EFT

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp


Duygusal Rahatlama Tekniği: EFT

Akupunktur

Evrende her şeyin bir titreşimi (enerjisi) vardır. Duyguların bile. Evet her duygunun bir enerjisi vardır ve akışkandır. Duygular yaşanmalı ve akıp gitmelidir, enerjisini boşaltmalıdır. Örneğin bir yakınımızın vefatı karşısında yaşanması gereken duygu üzüntüdür. Üzüntüyü ağlar ve yaşarsak enerjisi boşalır ve akıp gider. Oysa yaşanmayan duygular enerji bedenimizde tıkanıklığa yol açar.

Amerikalı Dr. Roger Callahan doğu tıbbını araştırmış ve olumsuz anıların, travmalar ve kötü deneyimlerin neden olduğu duyguların insan bedenindeki enerji akışını olumsuz olarak etkilediğini fark etmiştir. Fobilerin, kaygıların ve endişelerin tedavisi için yaptığı çalışmalar sonucunda enerji kanallarımızın başlangıç noktalarına yapılan küçük vuruşların çok pozitif sonuçlar oluşturduğunu fark etmiş ve geliştirdiği bu yöntem ile bir çok hastasında güzel sonuçlar almıştır.

Dr. Roger Callahan ilk kez 1980 yılında yaklaşık 2 yıl boyunca bilinen tüm terapi yönetmelerini denediği ve neredeyse hiç yol alamadığı su fobisi olan bir hastasına seanslardan birinde hastanın midesinin bulandığı bir anda göz altındaki mide meridyenine ufak vuruşlar yapıp ne olacağını görmek ister; birkaç dakikalık bu küçük vuruşlardan sonra hastanın bulantısının durduğunu söyleyince yakınlardaki bir havuza gitmişler ve hastası tüm fobisinin kaybolduğunu söyleyip yüzüne su serpmeye başlamıştır. Bu fobiye bağlı tüm korkuları endişeleri ve baş ağrıları hepsi bir anda kaybolmuş ve bir daha da asla tekrar etmemiştir. Dr. Roger Callahan keşfettiği bu yeni terapi Tekniğini geliştirip “Thought Field Therapy: TFT” (Düşünce Alanı Terapisi) isimi ile adlandırmıştır.

1990 yılların başlarında ise Stanford’lu bir mühendis olan Gary Craig, bu yöntemi çok daha basitleştirip her insanın kullanabileceği bir hale getirmiştir. Çünkü Gary Craig’in tekniği ile her türlü sorun için ortak bir kullanım şekli bulunmuştur. Gary Craig bu yeni tekniğe EFT demiştir.

EFT yi Her tür problem için uygulayabilirsiniz;  EFT tekniğinin kurucusu Gary Craig der ki; “EFT’yi HER ŞEYDE deneyin! EFT (Duygusal Özgürleşme Tekniği) , bir çok alanda kullanılmaktadır. Bunlardan başlıca olanları:

Korkular: (su, köpek, kedi, böcek, uçak, yükseklik, karanlık, kapalı mekân vb…),
Negatif Duygular: İçine kapanıklık,Kendini rahat hisedemem, Korku, Nefret, Kıskançlık Anlamsız Stres Öfke Üzüntü , Suçluluk Güvensizlik

Yanlış İnançlar: Ben Talihsizim, Ben Yalnızlığa Mahkûmum, Ben Beceriksizim, Ben Para Kazanamam, Ben Mutlu Olamam, Ben Yapamam, Ben Evlenem vb…

Ani Olaylar sonrası : Stres Bozukluğu, Kazalar, Zorbalığa Uğrama, Cinsel Taciz, Gasp Edilme İşten Atılma, Sevdiğini Kaybetme, Aldatılma

İlişki Problemleri: Boşanmanın Yarattığı Sıkıntılar, Eşler Arası Çözülemeyen Öfke, Eş’e Bağımlılık/Kopamama, Özel hayatımızda ki Problemler, Bitemeyen Ayrılık Acıları, Aşırı Güvensizlik

Performans Artırma: Sınav Başarısı İçin, İş Başarısı İçin, Spor Başarısı İçin, Sanatsal Başarı İçin

Bağımlılıklar: kişi bağımlılığı, iş bağımlılığı, kumar, televizyon, bilgisayar, oyun bağımlılıkları

EFT tekniği sadece Günlük basit etkilerden ve duygulardan özgürleşmenin yanı sıra, yıllar süren ve psikolojik tedavilerle sonuç alınamayan kökleşmiş durumlarda da son derece başarılıdır. Ve çok şaşırtıcı olumlu sonuçları hemen ve kalıcı olarak almak olasıdır.  Ancak bu tip kökleşmiş sorunları kendi başınıza değil de Bir EFT uzmanı ile ele almak ve çözmek son derece önemlidir. Çünkü kökleşmiş ağır problemler ile kendi kendinize mücadele etmeye kalktığınızda bilinçaltınız canınızı yakan bu duygudan kaçmak ister ve siz tam anlamı ile kendi başınıza sorunun merkezine inemeyebilirsiniz. Bu da moralinizin daha çok bozulmasına neden olabilir. Ayrıca bilinçaltınız dosyalar halinden çalışır yani siz en üsteki görünen soruna odaklandığınızda aslında onların altında katman katman başka olaylar olduğunu keşfetmeye başlarsınız ve eğer yalnız başına iseniz; bu hassas durumu objektif olarak iyi yönetemeden asıl problemi ıskalayabilirsiniz.


Doktorunuza Ücretsiz Danışın!

    İçeriği Paylaş